Dnes je   Neděle, 28.05.2017
    Zpravodaje
Zpravodaj Městyse Bobrová - prosinec 2015 PDF Tisk Email
Středa, 03 Únor 2016 23:17

Vážení a milí spoluobčané, vánoční svátky jsou zde a s nimi i začátek nového roku. Rádi bychom Vám alespoň touto cestou poděkovali za celoroční práci. Děkujeme i našim hasičům, myslivcům a sportovcům za významnou činnost pro naši obec. Velké poděkování patří také paní Janě Korábkové za organizaci Tříkrálové sbírky, paní Ivaně Řezníčkové za pravidelné sbírky pro Diakonii Broumov a našim mladým divadelním ochotníkům, kteří nás vždy dobře pobaví. Děkujeme učitelům, učitelkám i všem provozním zaměstnancům mateřské i základní školy.

Přejeme všem klidné a radostné Vánoce a mnoho zdraví, štěstí a osobních i profesních úspěchů v nadcházejícím roce!

Celý článek...
 
Zpravodaj Městyse Bobrová - listopad 2015 PDF Tisk Email
Středa, 03 Únor 2016 22:54

Jak to kdysi bylo

Hudba v Bobrové – pokračování

     Když jsem pročítal v našem oblíbeném „Zpravodaji městyse Bobrová“ minulé pokračování, tak mě hned v první větě napadlo, co jen může být tak zajímavého na fotografii dechovky z roku 1963? Tak třeba: Nikdy se bobrovská kapela nebránila vzít mezi sebe mladého začínajícího muzikanta (viz. Arnošt Brhel a František Tůma) v naději, že se uchytí a kapelu posílí. Nebo: Na této fotografii se sešlo – jeden kapelník bývalý (p. Jan Malý), jeden kapelník současný (p. Jaroslav Hrbek), tři kapelníci budoucí (p. Ladislav Beneš, p. Arnošt Brhel a p. František Tůma) a možná nebudu daleko od pravdy, že pan Jan Smažil byl nějaký čas kapelníkem některé z mnoha bobrůveckých kapel. Takže šest kapelníků ve čtrnáctičlenné dechovce. A ještě malé upřesnění: Pan Antonín Sýkora byl nejen dlouholetý herec, ale také režisér, stejně jako Jaroslav Hrbek v bobrovském ochotnickém divadelním spolku „Pokrok“.

Celý článek...
 
Zpravodaj Městyse Bobrová - říjen 2015 PDF Tisk Email
Středa, 03 Únor 2016 22:43

Jak to kdysi bylo

Hudba v Bobrové – pokračování

Moc pěknou a zajímavou fotografii jsem objevil v listinné příloze místní kroniky, která dokládá, že spolupráce bobrovské dechovky byla střídavě orientována na Bohdalec a Bobrůvku nebo Zvoli a Branišov. Minule na fotografii z přehrávky v roce 1974 byla spolupráce se Zvolí a Branišovem a na dnešní fotografii z roku 1963 vidíme spolupráci s Bohdalcem a Bobrůvkou.

Celý článek...
 
Zpravodaj Městyse Bobrová - září 2015 PDF Tisk Email
Středa, 07 Říjen 2015 09:34

Jak to kdysi bylo

Hudba v Bobrové – pokračování

Celý článek...
 
Zpravodaj Městyse Bobrová - květen 2015 PDF Tisk Email
Pátek, 29 Květen 2015 07:29

Jak to kdysi bylo

Hudba v Bobrové – pokračování

Další asi dvouleté období muselo být pro „Mladé bobrováky“ jako hudbu poněkud méně činorodé anebo si nevzpomínám. Bylo to období, kdy se Tůmovi odstěhovali do Rovečného a pan učitel Fatrla do Miroslavi. Ale začal docházet z vojny vrátivší se Jiří Hájek, z počátku hrál na klarinet a později na tenorsaxofon. Tak se zkoušelo na Radnici v klubovně ČSM (Československý svaz mládeže), ale na nějaké hudební vystoupení z té doby si nepamatuji.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 4 z 12

Obrázky Bobrové

lekarna_velka.jpg

Kontaktní informace

Adresa:
Městys Bobrová
Bobrová 138
okres Žďár n. Sázavou
kraj Vysočina
592 55

Telefon:
566 673910 - ekonomka
566 673210 - kancelář
Fax:
566 673910


Představitelé obce

Starostka:
Zdeňka Smažilová

Místostarosta:
Jan Pokorný

Leoš Mikišek

Členové rady:
Petr Tulis
Jiří Svoboda

Odběr novinek

Zde vložte Váš email:

 Nápověda

Statistika

Reklama