Informace pro občany

Oznámení

Pošta Bobrová bude ve čtvrtek 26. 4. 2018 otevřena 08:00 – 11:00. Odpoledne zavřeno.

Výdejna léků Bobrová oznamuje, že v pátek 27. 4. 2018 bude uzavřena.

 

Letos budou zase pořádné čarodějnice v pondělí 30.dubna 2018

Úřad Městyse Bobrová, Sbor dobrovolných hasičů a Základní škola Bobrová zve všechny děti, jejich rodiče a prarodiče na Pálení čarodějnic s lampiónovým průvodem.

 

19.00 hodin - sraz před hostincem Černý orel. Odtud půjdeme společně na hasičské cvičiště u rybníka Kaňovce.

Program:   – zapálení ohně a upálení čarodějné ženy, opékaní špekáčků, hasičský O H Ň O S T R O J

Číst dál...

Muzeum panenek Bobrová

Číst dál...

Jak ohlásit pálení klestí

Jak ohlásit pálení klestí

 

V jarních  měsících hasiči častěji než kdy jindy vyjíždějí k požárům trávy a lesních porostů nebo k dohašování špatně zabezpečených ohnišť.

Dle zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, fyzická osoba nesmí provádět plošné vypalování porostů I přesto je u nás vypalování trávy neustále oblíbené. Jarní úklid se ale nemusí majitelům zahrad nebo remízků vyplatit. Ten, kdo se rozhodne „vyčistit“ svou zahradu ohněm, může totiž  zaplatit i několikatisícovou pokutu. Při plošném vypalování porostů se dopouští přestupku dle zákona o požární ochraně, za který hrozí pokuta do 25 000 Kč. Fyzické osoby mohou provádět kontrolované spalování hořlavých látek, např. shrabanou trávu pálit na hromadě.

Číst dál...

Oznámení o konání zápisu do MŠ Bobrová

Oznámení o konání zápisu do MŠ

Mateřská škola Bobrová oznamuje, že se dne 24. dubna 2018 od 15,30 hodin uskuteční v prostorách MŠ informační schůzka k zápisu do MŠ. Účast rodičů, kteří chtějí zapsat dítě do MŠ, je nutná. Na schůzce rodiče obdrží žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání, budou seznámeni s Kritérii pro přijímání dětí do MŠ na školní rok 2018/19 a součástí bude i prohlídka prostorů MŠ.

Zápis do MŠ proběhne ve čtvrtek 10. května 2018 od 9ti do 16ti hodin v mateřské škole. 

Číst dál...

Back to Top